Koncert Pieśni Patriotycznej i Ludowej

21 maja 2017 r. w pięknych okolicznościach przyrody, w Ogrodzie Botanicznym UMCS miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Oto celebrując obchody Roku Kościuszkowskiego Zespół Szkół nr 12 w Lublinie oraz Ogród Botaniczny UMCS zorganizował Koncert Pieśni Patriotycznej i Ludowej.

Możliwość zaprezentowania się gromkiej publiczności mieli tancerze z grupy teatralno-tanecznej „Bajdurka” prowadzeni przez panią Anetę Scherer, chór „Kamertonik” pod wodzą pani Katarzyny Wiśniewskiej, oraz Zespół Ludowy „Sławiniacy” działający przy Towarzystwie Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, którego aktywnym członkiem jest pani Zofia Jakóbczak.

Ponadto zobaczyć można było uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jastkowie z inscenizacją „O Kościuszko piękny wzorze... pragniemy Cię naśladować” oraz chór ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach.

Występy w Ogrodzie Botanicznym UMCS stanowiły ważny wstęp do uroczystych Obchodów Roku Kościuszkowskiego, 200.lecia śmierci Patrona Szkoły Podstawowej nr 14 w Lublinie.

Dzieciom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim występującym serdecznie dziękujemy za czynne włączenie się w plenerową celebrację Roku Kościuszkowskiego.

Zofia Jakóbczak

WARSZTATY TWORZENIA PAPIERU Z ROŚLIN W OGRODZIE BOTANICZNYM UMCS

W ramach obchodów „Tygodnia fascynacji roślinami” Uczniowie z klasy Ia uczęszczający do świetlicy nr 62 wraz z opiekunami p. Anetą Scherer oraz p. Konradem Figlem wzięli udział w warsztatach wytwarzania papieru czerpanego z roślin. Dzięki uprzejmości pani Sylwii Woźniak Sęczawy (Teatr NN, Dom Słów) oraz Błażeja Maciorowskiego (Ogród Botaniczny UMCS) tworzyli niezwykłe i nietypowe papiery, zatapiając w niesamowitej masie liście, kwiaty oraz pędy roślin.

To jedna z wielu atrakcji jakie czekają naszych uczniów, bowiem organizatorzy dysponują szerokim spektrum licznych warsztatów i prelekcji, na które z wielką chęcią nas zapraszają.

OBCHODY ROKU KOŚCIUSZKOWSKIEGO W OGRODZIE BOTANICZNYM UMCS

Drodzy Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele! Nasza szkoła czynnie włączyła się w organizację uroczystych Obchodów Roku Kościuszkowskiego. W związku z powyższym mamy przyjemność zaprosić całą społeczność szkolną na koncert Pieśni Patriotycznej i Ludowej w Ogrodzie Botanicznym UMCS, podczas którego zobaczymy i usłyszymy reprezentację naszej szkoły. W celu bliższego zapoznania się ze szczegółowymi informacjami zamieszczamy plakat.

Serdecznie zapraszamy!

Zofia Jakóbczak

Idol świetlicowy

W dniu 11.05.2017r. odbyły się przesłuchania do „Idola świetlicowego”. Spośród 25 uczestników jury wybrało 15 wokalistów, którzy zakwalifikowali się do Wielkiego Finału:
- Ewa Mędrek kl. 2a
- Ola Rymarczyk kl. 2b

- Martyna Kocur kl. 3g
- Natalia Płecha kl. 4b
- Piotr Podgórski- Pietraś kl. 3f
- Hanna Głuszczyńska kl. 3f
- Maria Dziadczyk kl. 2d
- Ania Kuśmirek kl. 1a
- Wiktoria Goch kl. 3b
- Julia Ławnik kl. 2b
- Julia Gustaw kl. 3a
- Karolina Lipiec kl. 2f
- Paulina Kowal kl. 2f
- Nina Romaszewska kl. 2f
- Julia Podleśna kl. 2g

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do Wielkiego Finału, który odbędzie się 25 maja (czwartek) o godz. 11:00 w świetlicy nr 58. Finaliści proszeni są o przyniesienie ze sobą podkładu muzycznego do wybranego utworu. Podczas finału jury wybierze najlepszych wokalistów, którzy zaprezentują swój talent podczas XIII Festynu Środowiskowego oraz otrzymają dyplomy z nagrodami.

Koordynatorzy:
Kinga Baran
Majka Donica
Paulina Kopcińska-Wójcik

Chemik czy artysta?

W świetlicy nr 60 w kwietniu oraz maju odbył się cykl warsztatów pt. ,,Młody chemik to ja”. Uczniowie klasy 1c tym razem odkrywali tajniki kolorowej chemii, samodzielnie wykonując doświadczenia.

Podczas pierwszych zajęć pierwszoklasiści dowiedzieli się, jaką nazwę noszą związki chemiczne (estry i ich mieszaniny), które dzięki swoim właściwościom stosuje się do produkcji różnych substancji zapachowych. Wytwarza się z nich perfumy oraz esencje smakowe i zapachowe stosowane w cukiernictwie. Wykonano odświeżacze powietrza, używając plastikowych kubeczków, barwników spożywczych, aromatów do ciast, olejków eterycznych oraz żelatyny.

Drugie zajęcia rozpoczęliśmy od spożycia cukierków owocowych Skittles. Następnie wykonaliśmy doświadczenie z użyciem Skittelsów. Eksperyment posłużył do omówienia zalet zdrowej żywności i minusów sztucznych produktów, przepełnionych cukrem i barwnikami, które po zjedzeniu rozpuszczają się w naszym organizmie. Podczas warsztatów dzieci uzyskały odpowiedzi na następujące pytania: Jak mieszają się barwy? Czy jedzenie jest sztucznie barwione? A także dowiedziały się, jak dużo sztucznych barwników zawierają słodycze.

Zapraszam do oglądania galerii zdjęć ;) !

Koordynator:
Partycja Pikuzińska