DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 super przedszkolak

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w najmłodszej grupie „Żuczki” zorganizowane zostały zabawy dla dzieci.

Maluszki brały udział w zabawach takich jak: „Taniec z kolorowymi chustami”, „Labado” z wykorzystaniem woreczków, „falowanie chustą animacyjną”. Odbyły się również wspólne tańce przy muzyce. Dzieci tańczyły i śpiewały. Maluchy bardzo chętnie bawiły się. Doskonale było widać jak dzieci zintegrowały się ze sobą, jak pokonały strach i nieśmiałość. Nie zabrakło uśmiechu i radości. Było wesoło i kolorowo. Na zakończenie Panie wręczyły dzieciom odznaki Super Przedszkolaka.

Grupa „Koniczynki”

Wszystkie „Koniczynki” lubią witaminki.

Te w owocach i warzywach – od nich zdrowia wszak przybywa!

Więc surówki zajadają oraz soki wypijają.

Do zabawy i nauki zawsze, wciąż ochotę mają!

To warzywno-owocowy, pyszny, zdrowy zawrót głowy!

Tu surówka „ściera się”, tam „wyciska” sok – nasze propozycje na calutki rok.

Start! Jedz i pij! W zdrowym stylu zawsze żyj!

Podpisywanie umów

Szanowni rodzice zapraszamy do podpisywania umów na nowy rok szkolny 2017/2018
w dniach od 24.08.2017r. do 31.08.2017r..

PRZEGLĄD PIOSENKI WAKACYJNEJ

Dzieci z grupy „Pszczółki” uczestniczyły w „Przeglądzie piosenki wakacyjnej”, które organizowało Przedszkole nr 37 w Lublinie. Piosenkę, którą zaśpiewaliśmy opowiada o naszym pięknym kraju jakim jest Polska. Dziewczynki były ubrane na biało czerwono, a występ był niesamowity. Dzieci dostały atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego ważnego dla nas dnia.

 

PRZEGLĄD PIOSENKI AUTORSKIEJ 

Dzieci z grupy „Pszczółki” uczestniczyły w „Przeglądzie piosenki autorskiej”, które organizowało Przedszkole nr 37 w Lublinie. Tekst piosenki pt. „Rodzina Witamin” napisała Pani Beata Rybak, która również przygotowała dzieci do występu. Dostaliśmy piękne nagrody, dyplomy oraz statuetkę dla przedszkola.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego ważnego dla nas dnia.

PRZEGLĄD RECYTATORSKI

W tym roku odbył się już III Przegląd Recytatorki Przedszkolaków  „Koszałka Opałka” pod hasłem  „Lubelscy poeci dzieciom” organizowany przez Przedszkole nr 49 w Lublinie. Z naszego przedszkola wspaniale zaprezentowała się dwójka dzieci. Matylda i Eryk wystąpili recytując wiersze Pana Zygmunta Marka Miszczaka. Ogromnym zaszczytem dla dzieci była obecność lubelskiego poety wśród publiczności. Celem przeglądu była popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz włączenie się  w obchody Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi.

Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i drobnymi upominkami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii. 

Koniczynki w Skansenie

8 czerwca Grupa Koniczynki odwiedziła Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie wzięła udział w zajęciach edukacyjnych – Budujemy dom. Zajęcia odbyły  się przed i w osiemnastowiecznej chałupie z Urzędowa. Dzieci poznały wybrane elementy konstrukcji tradycyjnego wiejskiego domu i jego budowniczych. Nauczyciel muzealny pokazał dzieciom jakimi narzędziami posługiwano się przy wznoszeniu domu i jego wyposażaniu. Chętni mogli spróbować swoich sił przy obróbce drewna przeznaczonego do budowy domu.  Dużym zainteresowaniem cieszyło się również wyposażenie izby mieszkalnej sprzed wieków a także obejście wraz z żywym inwentarzem.

Dzień Dziecka w Dąbrówce

1 czerwca, w dzień swojego święta dzieci z grup „Koniczynki” i „Dzwoneczki” pojechały na wycieczkę do wsi Dąbrówka. Spędziły tam czas bardzo aktywnie. Wzięły udział w grze terenowej, warsztatach muzycznych, warsztatach ceramicznych. Były również gry i zabawy ruchowe, m.in. lekcja tańca i mecz piłki nożnej. Na wsi nie mogło się obyć bez bliskiego spotkania z przyrodą, w tym wypadku z konikami, krowami, kozami, baranami i kurami. Między dziećmi z miasta a inwentarzem ze wsi nawiązała się nic sympatii wzmocniona karmą - ziarnem dla kur i marchewką dla parzystokopytnych. Wycieczka z pewnością zapadnie na długo w naszej pamięci. 

Rodzic w roli eksperta w grupie Pszczółki

Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Tomasz Banach tata Kuby z naszej grupy, który opowiedział nam jak ważne jest bezpieczeństwo w czasie zabawy. Pokazywał nam co może się stać, kiedy wyjdziemy na rower, hulajnogę czy rolki i nie założymy ochraniaczy i kasku. Dużo ciekawostek nam opowiedział i przedstawił. Zobaczcie sami…

Akademia Małego Naukowca w grupie Pszczółki

Tym razem dzieci samodzielnie przygotowywały „bomby kąpielowe”, czyli sól kąpielową z produktów spożywczych, które można znaleźć w kuchni.

Pracowite Pszczółki

Zorganizowaliśmy trochę wolnego czasu, aby spotkać się z naszymi kochanymi rodzicami i wspólnie z nimi wykonać piękne palemki na Niedzielę palmową. Pracy było co nie miara, każdy pomagał każdemu, lecz efekt końcowy był piękny.

Zobaczcie jak nam poszło…

Dodatkowo w naszej grupie zrealizowaliśmy świetne zajęcia z projektu  „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Zajęcia miały na celu uświadomić dzieciom, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko. Poznaliśmy co oznacza pojęcie „Recykling” i dlaczego są różne kolory pojemników na odpady. Dzieci miały za zadanie posegregować wszystkie odpady jakie uzbieraliśmy w naszej grupie, do poszczególnych pojemników oznaczonych innym kolorem.

Mamy nadzieje że dużo zapamiętaliśmy z tej lekcji, i teraz każdy przedszkolak będzie pamiętał o segregowaniu odpadów.

Innym razem nasza grupa zamieniła się w ogrodników. Każde dziecko, w tym dniu przyniosło do przedszkola doniczki oraz cebulę kwiatową i zwykłą. Wszyscy sprawnie wsypywali ziemię do doniczek i sadzili swoje roślinki. Hiacynty, tulipany i żonkile ładnie nam zakwitły, a lilie były po prostu przepiękne. Zapraszamy do obejrzenie zdjęć.

P.S. Nawet nasz pomidorek „Henio” dostał większą doniczkę.

Zapraszamy do galerii.