KONICZYNKI

Nazywamy się Koniczynki i jesteśmy 6-latkami. W swoim przedszkolnym życiu wiele się już nauczyliśmy, ale wiemy, że jeszcze wiele pracy przed nami. Dlatego w ostatnim roku pobytu w przedszkolu z zapałem zabieramy się do zabawy i nauki. Zdobyte do tej pory wiadomości i doświadczenia pomagają nam kojarzyć fakty, wyciągać wnioski, wykorzystywać wiedzę w praktyce. Poprzez zabawę poznajemy świat, jego normy i zasady, których musimy przestrzegać, aby żyć w zgodzie z innymi ludźmi oraz z przyrodą. Zabawa pomaga nam twórczo myśleć i wyrażać własne uczucia. Uczymy się szanować zdanie innych przedszkolaków, dostrzegać i rozumieć ich potrzeby, współdziałać i zgodnie się bawić. Staramy się być dla siebie mili i koleżeńscy. Z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem bierzemy udział nie tylko w zajęciach dydaktycznych, ale także w zajęciach dodatkowych. Często gramy w gry planszowe, domina, układamy puzzle, dużo rysujemy oraz wykonujemy ciekawe prace plastyczno-konstrukcyjne. W tym roku nauka i praca połączone z zabawą, pozwolą nam w pełni przygotować się do kolejnych wyzwań, jakie czekają nas w szkole.
Nauczyciele:
Ewelina Szpakowska